Boyun Germe Ameliyatı

  1. Tolga Eryılmaz
  2. Estetik Cerrahi
  3. Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında yapılan ameliyat yaklaşık 2 – 2,5 saat sürer. Kulak önü ve kulak arkasından yapılan kesiler yardımıyla boyun bölgemizi bir örtü gibi kaplayan platisma isimli ince kas tabakası gerilerek sıkılaştırılır, oluşan deri fazlalığı ise çıkartılır. Eğer kasların orta hatta da ayrı olması söz konusuysa çene ucunun hemen gerisinden yapılan küçük bir keşiden yararlanarak orta hatta kaslar birbirine yaklaştırılarak orta hat sarkıklığı da giderilir. Hafif ağrılı bir ameliyattır. Hastanede yatış süresi genelde 1 gecedir. Yüzün diğer bölgelerinde de yaşlanma belirtileri mevcutsa bu işlemler de beraberinde yapılabilir. Bunlar;

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası kalan izler kulak önü ve arkasında gizlenir, zamanla belirsizleşir. Bu bölgelerde bir süre kızarıklık ve uyuşukluk olması normaldir. Boyun germe ameliyatı öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan aspirin benzeri ilaçlar kesilmelidir. Sigara kullanımı ameliyattan en az 1 ay önce kesilmeli ve ameliyattan sonra en az 1 ay kullanılmamalıdır.

Boyun bölgesi yaşlanma belirtilerinin en erken görüldüğü bölgelerdendir. Yıllar boyunca cildin elastik özelliklerinin azalması, güneşe maruz kalınması, sigara gibi alışkanlıklar, boyun bölgesindeki ince kas tabakasının zayıflayıp bazı bölgelerde bantlaşması, bazı bölgelerde de gevşemesi ile boyun derisinde bollaşma ve sarkma meydana gelir. Gıdı bölgesinde sarkmanın artması ile de boyun ve çene ucu arasındaki açı düzleşir ve sonuçta çene ucu küçük, boyun ise kalın görünmeye başlar.

Bu değişim 30’lu yaşlarda başlar. Aşırı kilo alıp verenlerde ve çene ucu yapısal olarak geride olan kişilerde 20’li yaşlarda başlayabilir. Tamamen önlenemez ancak bir miktar yavaşlatılabilir. Belirtilerin başladığı dönemlerde cildin güneşten korunması, nemlendirilmesi, sigara gibi zararlı alışkanlıkların bırakılması ve ameliyatsız estetik uygulamaları ile boyundaki yaşlanma belirtilerinin yavaşlatılması mümkündür. Ancak çok ileri dönemlerde sarkma ve gevşemenin çok olduğu kişilerde sadece cerrahi yöntemler ile yüz güldürücü sonuçlar elde edilebilir.

Ankara Boyun Gerdirme Ameliyatı
Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları Ankara

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları

Boyun germe ameliyatı fiyatları kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Herkesin boyun germe ameliyatında isteği ve yapılan işlem değişmektedir ve fiyatlar da buna göre belirlenmektedir. Fiyatlar konusunda detaylı bilgi almak için Ankara merkezli kliniğim ile irtibata geçebilir ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Boyun germe ameliyatı ile ilgili aklınıza takılan sorular için Ankara’da bulunan kliniğim ile irtibata geçebilir veya yorumlar kısmından bana iletebilirsiniz.

Makale Güncellenme Tarihi : Ocak 2021

Paylaşmayı Unutmayın!

1 Yorum. Yeni Yorum

  • Guler kocabacak

    Fiyat alabilir miyim lokal anestezi ile olur mu

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü