Yağ Aldırma Ameliyatı, Liposuction

Yağ Aldırma Ameliyatı Ankara

Yağ aldırma, günümüzün en önemli estetik operasyonlarından biridir. Harika sonuçlar yaratıyor olması, günden güne artan bir talep oluşmasına sebep olmaktadır ve bugün çeşitli varyasyonlar ile birlikte yağ aldırma ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Liposuction adı ile de dile getirilen yağ aldırma ameliyatı, bacaktan, koldan, yüzden, basenden ve kalçadan yağ aldırma şeklinde çeşitlenebiliyor. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda uygulama şekillendirilebiliyor ve kişi için en harika sonuçlar ortaya çıkarılabiliyor. Şimdi ise yağ aldırma ameliyatına biraz daha yakından bakalım ve merak edilenlere cevap verelim.

Yağ Aldırma Ameliyatı

Yağ aldırma ameliyatı yani Liposuction’da, uygulamanın ne şekilde yapıldığını merak edenler için biraz detay verecek olursak, öncelikle hangi bölgelerde yağ alınacağı tespit edilir. Ameliyat planlamasında yapılan incelemeler ile ameliyat süreci tespit edilir. Sonrasında ise uygulama gerçekleştirilecek olan noktalarda 3 – 5 mm’lik kesiler yapılır. Bu kesilerden sokulan özel hortumlar ise yağ dokusu içerisine yerleşecektir. Vakum cihazına bağlı olan hortumlar ve özel kanüller, yağ dokuyu bulunduğu bu bölgeden uzaklaştıracaktır. Yağ aldırma ameliyatında söz konusu olan bu uygulama ile yağ dokularının birikme gösterdiği noktalarda daha dengeli ve estetik bir görünüm oluşturulur. Kısacası yağ aldırma ameliyatını yağ dokularının çıkıntılar oluşturduğu noktalarda yağ dokularının dengeli dağılımının sağlanması şeklinde de açıklayabiliriz.

Liposuction ile ilgili merak edilenlerden biri de kanama olması durumudur. Ancak bu operasyona başlarken, yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilmektedir. Bu sayede kanama olmadan operasyon gerçekleştirilmekte ve harika sonuçlar elde edilebilmektedir. Hem çok daha kolay bir uygulama gerçekleştirilir, hem de kanama olmadan çok daha güzel sonuçlar ortaya çıkabilir. Üstelik bu şekilde yağ doku içerisine enjekte edilen anestezik madde sayesinde uygulama sırasında herhangi bir ağrı sızı hissedilmemektedir. Uygulama bölgelerine göre operasyonun da farklılıklar olabileceğinden, her bir bölgeye özellikle değinmekte fayda var.

Liposuction Ankara

Liposuction (Yağ Aldırma) Uygulanan Bölgeler

İşte liposuction gerçekleştirilebileceği bölgeler ve operasyon detayları;

Bacaktan Yağ Aldırma

Bacaktan yağ aldırma uygulaması, bacağın bölgelerine göre özelleştirilebilir. Yani kişinin görünümünde dengesizlik oluşturan ve estetiksel açıdan huzursuz eden belli bölgelere uygulama yapılabilir. Bunlar alt bacak, üst bacak, ayak bileği ve basen olabilir. Her bir bölge bacaktan yağ aldırma kapsamında ameliyat edilen noktalardır. Bazen ise bacağın tümünde yağ alma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu tamamen uzman bir hekimin incelemesi ile birlikte gerekli olan alanlar ile ilgili bir karardır. Ayak bileği liposuction işlemi, bacak genelinde en hassas derinin söz konusu olduğu ve en çok özen isteyen noktalardan biridir. Diğer taraftan alt bacak da üst bacağa oranla daha ince bir deri katmanına sahiptir ve belli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bacak liposuction işlemi genel olarak en çok tercih edilen, en çok ihtiyaç duyulan bölgeyi ifade eder.

Koldan Yağ Aldırma

Kollarımız, dengesiz bir yağlanma durumunda en çok rahatsızlık hissi oluşturan noktalardan biridir. Kollarımızdaki fazla kalınlık hoş görünmemekle birlikte, bize de kendimizi rahatsız ve özgüvensiz hissettirebilir. Oysa bu fazlalığın herhangi bir kesi izi olmaksızın ortadan kaldırılması mümkündür. Koldan yağ aldırma adı verilen Liposuction operasyonu ile birlikte hem fazla yağlanmanın oluşturduğu kalınlık ortadan kalkacaktır, hem de bir sıkılaşma elde edilecek ve kolların vücut ile daha dengeli bir görünüme sahip olması mümkün kılınacaktır. Koldan liposuction ile bu sonuçları elde etmek mümkündür. Koldan yağ aldırma ameliyatının ihtiyaçlar doğrultusunda planlanması ise ancak bir uzman doktor muayenesi ile mümkün olacaktır.

Koldan yağ aldırma işlemi dışında kollarınızda sarkmalar fazla ise kol germe ameliyatı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Basen Yağ Aldırma

Basenler, özellikle Türk kadının genetiğine bağlı olarak geniş olduğu düşünülen bölgelerdir. Oysa bu durumu basit bir operasyon ile tersine çevirmek mümkün. Bu bölgelerin yağlanmaya yatkın olması, bu görünüme mecbur olduğunuz anlamına gelmiyor. Basen yağ aldırma ameliyatı ile basenlerinizin sadece fazla yağlardan arınması ile incelmesini mümkün kılar. Bu sayede vücudunuz daha zayıf ve daha dengeli görünecek. Bu durum günlük yaşamınıza etki ederken, psikolojik anlamda da sizi rahatlatacaktır. Basen liposuction ameliyatı için bir uzman doktora başvurarak muayene olabilir ve uygun bulunmanız durumunda da ameliyat olabilirsiniz. Basen yağ aldırma işlemi, en çok tercih edilen operasyonlardan biridir.

Kalça Yağ Aldırma

Kalça yağ aldırma, yine Türk genetiği ile ilişkilendirilen ama aslında bununla pek de ilgisi olmayan bir genişleme durumunun pratik çözümüdür. Kalça yağ aldırma ameliyatı ile kalçada oluşan fazla yağlanma dengeli hale getirilebiliyor. Vücudun çeşitli bölgelerinde olduğu gibi kalçada da fazla yağ birikimine bağlı olarak çıkıntılar oluşabilir. İşte bu durum basit bir şekilde yağ dokuya girilmesi ve vakumlama yapılması ile düzeltilebilir. Acı ya da ağrının yaşanmayacağı işlem sonucunda kalça liposuction operasyonunun harika sonuçlarını gözlemleyebilecek ve yaşamınızı güzelleştirebileceksiniz. Basit bir sorun olmasına karşın kişilerin günlük yaşamına etkide bulunabilen ve psikolojik olarak da etkileyebilen yağlanma problemi Liposuction ile işte bu kadar kolayca çözülebiliyor.

Uyguladığım bölgesel zayıflama işlemlerim ile istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Yağ Aldırma, Liposuction Fiyatları

Yağ aldırma ameliyatı, estetiksel olarak daha dengeli bir vücuda kavuşma konusunda yardımcı olur. Bu basit işlem ile çok daha uyumlu bir vücuda sahip olunabilir. Ayak bileği, üst kol ya da alt bacak gibi çeşitli noktalardaki fazla yağlanma hem giyinme konusunda sıkıntılar oluşturur, hem de kişide zamanla özgüvensizlik gibi problemler oluşturabilir. Oysa tüm bu sıkıntıları yağ aldırma ameliyatı ile ortadan kaldırmak mümkündür.

Yağ aldırma ameliyatı olmak isteyenlerin ise öncelikle iyi bir kliniğe ve iyi bir uzman doktora danışması gerekir. Burada yapılacak olan muayene ile yağ aldırma ameliyatına uygun olup olmadığınız tespit edilecek ve uygulamanın detayları tespit edilecektir. Bu sayede güvenilir bir şekilde yağ aldırma ameliyatı gerçekleştirilebilir. Yağ aldırma fiyatları ise bu noktada en çok merak edilen konu ancak operasyonun detayları yağ aldırma ameliyatı fiyatları konusunda en önemli belirleyici olmaktadır. Uygulama bölgesi ve operasyonun tüm detaylar fiyatı değiştirici etkide bulunabilir. Bu sebeple de net bir yağ aldırma ameliyatı fiyatı öğrenmek istiyorsanız, Ankara’da faaliyet gösteren kliniğim ile irtibata geçebilirsiniz. Ankara kliniğimin adresi ve iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız : https://g.page/drtolgaeryilmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü