Bölgesel Zayıflama, İncelme Uygulamaları

Ağrısız ve acısız estetik yöntemlerinden biri olan Aqualyx, bir çeşit bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Aşırı kilo alan kişilerde yağ yakmayı kolaylaştırmak için kullanılan bu bölgesel incelme yöntemi ile memnun edici sonuçlar alınması mümkündür. Daha fit bir görünüm elde etmek, istenmeyen yağ birikimlerinden kurtulmak için bölgesel zayıflama, vücuttaki birçok bölgeye uygulanabilir. İstenmeyen görünümlerin giderilmesine yardımcı olması, özellikle kadınlar tarafından bu bölgesel incelme yönteminin daha çok tercih edilmesini sağlar. Ayrıca 18-60 yaş aralığındaki kadın-erkek herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Bölgesel yağlanmaları nedeniyle toplum içinde kendini rahatsız hisseden, daha düzgün vücut görünümüne kavuşmak isteyen birçok kişi bulunur. Bu sorunu yaşayan birçok kişi için bölgesel incelme, kilo problemlerini kısa sürede çözmeyi sağlar. Doğum sonrası yerleşen kilolar, çeşitli metabolik bozukluklar ya da yeme bozukluklarına bağlı kilo alımları için acısız bölgesel incelme yöntemleri kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Zayıflasa da belli bölgelerdeki yağlarından kurtulamayan birçok kişi için bölgesel incelme ya da zayıflama yöntemleri uygulanır. Kilo vermesine rağmen göbeğinden kurtulamayan, bacak içinde biriken yağları eritemeyen birçok kişi, çözümü Aqualyx ile bulmaktadır. Aqualyx, günümüzün son teknolojik estetik yöntemlerinden bir tanesidir. Bunun yanında uzun süredir kullanılan çeşitli ameliyatsız estetik uygulamaları ve bölgesel incelme yöntemleri bulunur. Bunlar arasında liposuction, slim lipo gibi çeşitli yağ alma ve yakma teknikleri bulunur. Ancak Aqualyx ile de yağ hücrelerini eritme amaçlanır. Ayrıca iğne korkusu olan kişilerin bile kolaylıkla yaptırabileceği bir işlemdir. Birden çok bölgeye uygulanabilir olması ise en büyük tercih sebepleri arasında yer alır.

Aqualyx ameliyatsız bir bölgesel incelme yöntemidir. İçeriğinde vücudumuzdaki safra tuzlarına benzer sodyum deoksikolatvardır. Vücudumuzda yağ fazlası olan bölgelere iğne veya kanül aracılığıyla enjeksiyon yöntemiyle uygulanır.

Aqualyx uygulanan bölgeler;

 • Gıdı
 • Kol içleri
 • Bacak içleri
 • Karın
 • Basen
Bölgesel İncelme Nerelere Uygulanır

Bölgesel İncelme Uygulanan Bölgeler

Bölgesel İncelme Uygulanan Bölgeler

Aqualyx vücutta yağ birikimi bulunan şu bölgeler için rahatlıkla uygulanabilir:

Bölgesel Zayıflama Göbek;

Göbek bölgesi, hem kadınlarda hem de erkeklerde yağlanma sorunun sık görüldüğü bir bölgedir. Buradaki yağların eritilmesi bazen çok uzun zaman alır. Hatta inatçı göbek yağları ne kadar spor yapılsa da erimeyebilir. Aqualyx ile bölgesel zayıflama karın bölgesinde etkili sonuçlar vermektedir. Acısız, kısa süreli, doğal bir yöntem olması nedeniyle birçok kişi özellikle göbek bölgesi için işlemi, güvenle yaptırmaktadır. Eğer aşırı kilo alıp verme süreci yaşıyorsanız karın bölgenizde sarkmalar meydana gelir ve ortaya çok kötü bir görüntü çıkar. Böyle durumlarda diğer bir seçenek de karın germe ameliyatı dır. Doktorunuz ile görüşerek bu sürece beraber karar verebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Bacak;

Bacak içleri ve yanları, özellikle yağ birikimine müsait alanlardır. Kilo verme sürecinde olan kişiler bile bazen bu bölgelerdeki yağları eritmekte zorlanırlar. Diyet ve spor yanında ekstra uygulamalara ihtiyaç duyulduğu görülebilir. Doğal ve safra asidine benzer nitelikteki asidik madde ile buradaki yağların da çözülmesi sağlanır. Bölgesel zayıflama bacak içleriiçin yapılabildiği gibi diz arkası için de rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Bölgesel Zayıflama Basen;

Basen de bölgesel zayıflama yöntemleri içinde yağ yakmayı hızlandırmak amacıyla uygulama yapılan bölgelerden biridir. Kadınlarda ve erkeklerde kalın bacak görünümünü inceltmek ve pürüzsüz bir görünüm kazanmak amacıyla basen bölgesinde uygulama yapılabilir.

Bölgesel Zayıflama Gıdı;

Gıdı bölgesi özellikle kadınlar için problem oluşturan bir alandır. İleri yaşlarda sarkmalara neden olan aşırı yağlanmalar, Aqualyx sayesinde engellenebilir. Bölgeye yapılacak olan enjeksiyonlar sayesinde yağlı görünümden kurtulmak mümkündür. Daha sıkı bir cilt görünümü böylece elde edilebilir. Kişileri büyük ölçüde rahatsız eden ve toplum içinde kendini kötü hissetmesine sebep olan bu sorun kısa sürede çözülebilir.

Bölgesel Zayıflama Kol İçleri;

Bölgesel zayıflama, kişilerin spor yaparak da sağlayabildikleri bir durumdur. Ancak bazı durumlarda bazı bölgelerde biriken yağların erimediği görülür. Bunlardan bir tanesi de kol içleridir. Bu durumda bölgesel incelme çalışması estetik bir uygulama ile sağlanmalıdır. Bunun için yine acısız zayıflama çalışmalarından biri olan Aqualyx tercih edilir. Doğal bir bileşik olan yağ yakıcı asidik madde sayesinde hızlı yağ yakımı sağlanarak, daha ince kol görünümü edinilebilir.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır

Bölgesel zayıflama ameliyatsız bir işlemdir. Lokal anestezik ile karıştırılarak uygulandığından fazla ağrılı bir işlem değildir. Uygulama sonrasında birkaç gün hafif hassasiyet ve ağrı olabilir ancak ağızdan alınan ağrı kesicilerle geçer. Uygulamadan 3-4 gün sonra hassasiyet azalınca hafif masaj yapılmalıdır böylece eriyen yağ artıkları bölgeden uzaklaştırılır.

Bölgesel incelme seanslar şeklinde yapılır. Seanslar arasında 4 hafta bırakılır. En az 2 seans uygulanmalıdır, uygulama alanının genişliğine ve ihtiyaca göre 7-8 seansa kadar yapılması gerekebilir. Seans sayısına elde edilen sonuca göre karar verilmelidir.

Aqualyx ile zayıflama, uygulanan bir enjeksiyon yöntemi ile sağlanır. Bunun için çok ince uçlu bir enjeksiyon kullanılır. Enjekte edilen madde, yağların çözümünü sağlayan, vücudun ürettiği safraya benzer bir maddedir. Son derece ince ve uzun kanüller yardımıyla yağ dokusu olan bölgeye bu madde, enjekte edilir.  Genel anesteziye gerek duyulmaksızın hiçbir kesi olmadan yapılabilen Aqualyx ile bölgesel incelme, zayıflamak isteyenler için güzel bir çözüm sağlar. Bazı durumlarda bir bölge için işlemin 3 kez tekrarlanması gerekebilir. Bu durum kişinin yağ birikimine ve metabolizmasına bağlı olarak değişir. 0,3 milimetrik uca sahip iğnelerle yapılan uygulama sırasında deri altına anestetik madde uygulanır. Bu sayede hem psikolojik hem de bedensel açıdan rahatlama sağlanır. Korkmadan ve sonuç alarak uygulanabilen bu yöntem, kronik rahatsızlığı olmayan kişilere kolaylıkla yapılabilir.

Enjeksiyon işlemi, damar, kas gibi dokulara ise zarar vermez. Kolay ve ağrısız bir uygulama olan enjeksiyon ile bölgesel incelme sonrasında da çok fazla ağrı hissedilmez. Şişlik oluşmaması için soğuk kompres uygulaması yapılması tavsiye edilir. Oluşabilecek olan ağrılar için ise antiinflamatuar özellikli ilaçlar kullanılabilir. Enjeksiyon bölgelerinde morluk oluşması ise doğal bir durumdur. Bütün bu ufak tefek rahatsızlıkların birkaç gün içinde son bulduğu görülür. Uygulama sonrasında yapılacak olanlara dair uzman tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

Bölgesel İncelme Fiyat

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Ameliyatsız incelme yöntemlerinin günümüzde daha revaçta olması, onların ücretlerine olan merakı da arttırmıştır. Bölgesel zayıflama fiyatları denildiğinde ise bunun uygulanan bölgeye, işlemin tekrarlanma sıklığına bağlı olarak değiştiği söylenebilir. Her bölge için bölgesel incelme fiyatları değişiklik gösterir. En doğru bilgiyi almak için işlemi yaptırmadan önce doktorunuza işlem hakkında sorular sormalısınız.

Bölgesel zayıflama ücretleri, kişinin yağ dokusunun ne kadar inatçı olduğuna bağlı olarak da değişir. Piyasa standartlarını takip etmek, birkaç farklı klinikten konu ile ilgili bilgi almak, fiyat konusunda net bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Ancak fiyat kadar güvenilirlik de önemsenmesi gereken bir konudur. Piyasa standartlarının çok altında ücretlere uygulama yaptığını söyleyen klinik ya da kişiler ile ilgili dikkatli olunması gerektiği unutulmamalıdır.

Bölgesel İncelme Ankara

Uygulama yapacak olan kişinin uzman bir hekim ya da bu alanda çalışmaya yetkili olduğunu gösterir belge sahibi olması gerekir. Ankara’da güvenilir bir estetisyen ya da işinin uzmanı bir doktor bulduktan sonra bu işlemi güvenle yaptırabilirsiniz. Bölgesel zayıflama Ankara ili içinde çok fazla kişinin ilgi duyduğu estetik işlemlerden biridir. Özellikle yağlanmaların belli bölgelerde olması bunun temel sebebidir.

Birçok kişi, genel olarak kilo verir ancak bölgesel yağlanmalardan kurtulamaz. Bu nedenle ekstra estetik uygulamalara ihtiyaç duyulur. Bunun için en güvenilir yöntemlerden biri Aqualyx olarak görülür. Uygulama sırasında acı duymamak, işlem yapılırken hastaların rahat olmasını sağlar. Bu durum doktor için de işlemi rahatlıkla yapabilmeyi olanaklı hale getirir. Doktor hasta güven ilişkisi kurulduktan sonra işlemin uygulanması son derece kolaydır.

Önemli Not : Uygulama öncesinde herhangi bir rahatsızlığınız olup olmadığını doktorunuza söylemeniz olası bir sağlık problemi olmaması açısından önem taşır. Ayrıca herhangi bir etken maddeye karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsanız bunu da işlem öncesinde belirtmeniz gerekir. İşlem yapılacak olan bölgeye ya da bölgelere daha önce herhangi bir işlem uygulanıp uygulanmadığı söylenmelidir. Bütün bunlar işlem sırasında oluşabilecek olan komplikasyonları önlemek, sağlıklı sonuçlar almak için önemlidir.

Konuyla ilgili aklınıza takılan soruları bana alt tarafta bulunan yorumlar kısmında iletebilirsiniz.

Paylaşmayı Unutmayın!

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Pelin

  Aqualyx işlemini basen ve bacak için yaptırmayı düşünüyorum. Fiyat aralığı vermenizi ve süre önermenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba Pelin hanım, Aqualyx işlemi fiyatı hakkında detaylı bilgi için 0532 372 61 79 nolu telefonu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü