Kol Germe Ameliyatı, Sarkık Kol Estetiği

  1. Tolga Eryılmaz
  2. Estetik Cerrahi
  3. Kol Germe Ameliyatı, Sarkık Kol Estetiği

Kollarda oluşan sarkma ve deformasyonlar özellikle ilerleyen yaşlarda vücut dokusunun yenilenme oranı düştükçe egzersizle düzelemeyecek hale gelmektedir. Yıllar içinde kilo alıp verme, yer çekimi, cildin elastikiyetini kaybetmesi gibi nedenler üst kol bölgesinin sarkmasına ve deforme olmasına neden olur. Kadınların ilerleyen yaşlarda yüksek yağ oranından dolayı daha sık yaşadığı bu problem günümüzde erkeklerin de muzdarip olduğu bir konu haline gelmiştir. Bu sorunlardan kol estetiği ameliyatı ile kurtulabilirsiniz.

Kişinin kollarını kapatacak kıyafetler seçmesini, kol bölgesindeki deformasyon nedeni ile eskisi gibi rahat hareket edememesini ve daha birçok konuyu etkileyen bu durum özgüven eksikliği gibi birçok probleme yol açmaktadır. Toplum içinde eskisi gibi rahat hareket edememek, alışveriş yaparken bile sürekli tedirgin olmak istediğini giyememek kişiyi fiziksel olarak geriye itmektedir. Kol estetiği cerrahisi yöntemleri ile güzel ve bireyin vücuduna orantılı şekilde yapılan operasyonlar tüm bu problemleri ortadan kaldırmakta ve bireyi gençlik yıllarına götürmektedir. Dilediği kıyafeti giyen gönlünce hareket eden aynaya baktığı zaman kendisini mutlu eden bireyler ruhen de gençleşmektedir.

Kol Estetiği Ameliyatı

Kol estetiği ameliyatı ile ilgili yapılacak işlemler kişiden kişiye değişmektedir. Kişinin yaşı, kilosu, sağlık durumu kollardaki ve vücuttaki yağ oranı gibi birçok faktöre bağlıdır.. Sarkan kol estetiği işlemleri koldan yağ alma ve kol derisini germe olmak üzere iki işleme dayalıdır. Özellikle yandan bakıldığı zaman çıkıntı yapan toplanmış bölge çıkarılması tercih edilmektedir zira genel olarak hastalarda olumsuzluk yaratan bölge burasıdır. Sarkık kol özellikle vücudun en çok görünen ve hareket eden bölgelerinden biri olduğu için kişilerde takıntı haline gelebilmekte ve psikolojik olarak yıpratabilmektedir.

Gerekli muayeneler ve ön görüşmeler yapıldıktan sonra kişiye en uygu olan işlem seçilir ve uygulanır kolda sarkan alan ve buruşmuş bölgenin ne oranda çıkarılacağı hesaplanır ve taslak çizimi yapılır. Kol inceltme ameliyatı sonrasında bir gün hastanede yatış gerekebilir. Hastanın dinlenmesi ve herhangi bir komplikasyon ortaya çıkması engellenmesi için bu yatış genel olarak gereklidir. Bu şekilde kol inceltme ameliyatları en sağlıklı biçimde tamamlanır.

Sarkık Kol Germe Ameliyatı
Kol Estetiği Ameliyatı

Kol germe ameliyatları sonrasında bir haftalık erken dönem kontrolleri olabilmektedir. Bu süreçte kişi günlük yaşantısına çalışıyorsa masa başı işlerine ve hafif hareketlere dönebilir. Ancak ağır eşyalar kaldırma ve kolu zorlama gibi hareketler yapılmamalı ağır egzersizlere başlanmamalıdır. Doktor kontrolleri gerçekleştikten ve gerekli onay alındıktan sonra iki ay sonra kol ile ilgili egzersizler yapılabilir ancak bu dönem de kesinin büyüklüğüne ve operasyonun kapsamına göre değişmektedir. Çok büyük kesilerde süre uzayabilir kol kendini geç toparlayabilir. Kişisel özen ve bakım bu noktada belirleyicidir.

Kol estetiği ameliyatlarında bireylerin en çok çekindiği nokta iz kalması korkusudur. Ancak ameliyat için kolun iç bölgesine kesi atılmaktadır bu da görsel olarak önemli derecede kolaylık sağlamaktadır. Uygun bakım ve tedavi sonrası kesi izi zamanla yok olur ve gözle görülmeyecek hale gelmektedir. Estetik cerrahi birçok alanda olduğu gibi bu konuda da oldukça ilerlemiştir ve hastalarımız iz şikayetinde bulunmamakta hayallerindeki kol yapısına kavuşmaktadırlar.

Kol germe ameliyatları sonrasında 5-7 gün kapalı bandajla yara bölgesini kapalı tutmak gerekir. Ayrıca 2 3 hafta boyunca sıkı ve kolu kapatan kıyafet giymek de süreci hızlandıracaktır. Tabi bunlar yara ile ilgili özel bir durum olmadığı sürece geçerli sürelerdir kesi boyutuna ve kişinin hareket durumuna göre farklılık gösterebilir.

Kol Germe Yöntemleri

Peki kol germe ameliyat ve yöntemleri nelerdir? Ne gibi cerrahi işlemler gerçekleşir? Kol germe ameliyatı koldan fazla yağı alma ve yine aynı şekilde fazla olan kol derisini cerrahi işlemlerle alma işlemleri ile gerçekleşir. Ancak bu noktada hem hasta tercihleri hem kişisel özellikler devreye girer. Koldaki sarkma oranına bağlı olarak bu işlemlerden sadece biri de yapılabilir. Liposuction ile kol içinden yağ çekmek kolun ilk olarak içten sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlamaktadır. Daha sonra eğer gerek varsa operasyon sonrası fazla deri birikim yaptıysa ikinci bir işlemle fazla deri alınarak kol inceltme ameliyatı tamamlanmış olur. Burada hasta kol inceltme operasyonları öncesinde ne istediğini bilmeli ve net bir şekilde doktoruna aktarmalıdır ki sonrasında hem kişisel memnuniyet hem psikolojik durum en iyi seviyede olabilsin. Kol germe estetiği fiyatları da tüm bunlar göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Kol germe operasyonlarında ameliyatlar genelde omuzla dirsek arasında kalan üst bölge merkezli olarak yapılmaktadır. Sarkık kol ameliyatı sarkmanın  küçük ve fazla derinin az olduğu durumlarda küçük kesilerle halledilebilen kol germe ameliyatları koldaki fazla yağ oranı ve fazla deri miktarı arttıkça artmaktadır. Pazu dediğimiz bu bölgenin toparlanması bireyde üst gövde görünümünü oldukça belirgin bir şekilde toparlamaktadır. Kolun iç bölgesinden kesi atılarak yapılan bu işlemler genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat yaklaşık olarak 2 saat kadar sürebilir.

Hastanın ve kolun yapısına göre ameliyat sonrası korse, bandaj gibi korunma ve toparlanma yöntemleri kullanılmaktadır. Kol korsesi hem yaranın iyileşme sürecini hızlandırmak hem de kişinin yaşam kalitesini artırmak için ameliyat sonrası 3 hafta kadar kullanılmalıdır. Kol sarkma ameliyatı sonrasında doktorunuzun verdiği ilaçlar özenli bir şekilde alınmalı ki hem enfeksiyon riski azalsın hem de normal hayata geçiş süreci hızlansın.

Deri altı yağ dokusunun alınması ve fazla derinin çıkarılması yöntemleri kol germede bir arada kullanıldığında çok güzel sonuçlar alınmaktadır. Estetik cerrahi de oldukça rağbet gören bu operasyonlar sonrasında vücuda, sırt ve omuz oranına uygun bir biçimlendirme yapılmakta tüm bu oranlar hesaplanmaktadır. Aksi halde nahoş sonuçlar alınır ve uyumsuz bir görüntü ortaya çıkabilir.

Kol Estetiği Fiyatları

Kol inceltme estetiği fiyatları için net bir rakam vermek mümkün değil çünkü etkileyen birçok faktör var. Koldaki deforme bölgenin ne kadar olduğu, ne kadar fazla yağ biriktiği, deri elastikiyetinin ve fazlalığının olması gerekene oranı kişinin kolunun inceliği gibi birçok etken mevcut. Bu yüzden kol estetiği fiyatları hasta ile yapılan görüşme ve muayenelerden sonra kendisine özel olarak belirlenmektedir. Hastanın nasıl bir sonuç beklediği ve ne çapta bir kol estetiği istediği de ameliyat kapsamını etkilemektedir. Tüm bunların sonucunda kol inceltme ameliyatı fiyatları kişiden kişiye yapılacak işlemlere ve işlem süresine hastanın isteklerine göre kişiye özel olarak belirlenmektedir.

Kol Estetiği Ankara

Kliniğimde kol estetiği ile ilgili Ankara’nın ve ülkemizin son teknoloji yöntemleri size en uygun şekilde uygulanmaktadır. Birçok ilden gelen hastalarımızın memnuniyeti ve yaşam kalitesinin artması her zaman kaliteli ve verimli estetik operasyonlar yapmak için bizi ileri taşıyan en önemli unsurdur. Ankara veya diğer illerimizden gelen hastalarımız ile en özel şekilde ilgilenip ilk olarak hastamızın kol estetiği ile ilgili bizden beklentilerini öğreniyoruz. Hastamızla yapılan ön görüşmeler ve muayeneler sonucunda gerekli plan oluşturulduktan sonra nasıl bir sonuç alacağımız netleşiyor ve bu şekilde işlemlere devam ediyoruz. Kliniğimizden gülümseyerek ayrılan her hastamız bizim de gülümsememizi ve sizleri de daha da güzelleştirerek ailemizi büyütmemizi sağlıyor.

Siz de kollarınızda ki sarkmalardan şikayetçiyseniz Ankara’da bulunan klinğim ile irtibata geçebilir, randevu alarak kontrole gelebilirsiniz.

Kol estetiği ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa yorumlar kısmından bana iletebilirsiniz.

Paylaşmayı Unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü