Göz Kapağı Estetiği, Badem Göz Ameliyatı

  1. Tolga Eryılmaz
  2. Estetik Cerrahi
  3. Göz Kapağı Estetiği, Badem Göz Ameliyatı

Yaşlanma ve çevresel faktörlerden en çok etkilenen yapılardan birisi göz kapaklarıdır. Zamanla özelllikle üst kapaklarda deri fazlalığı ve sarkma oluşur. Alt kapaklarda ise torbalanma olarak tabir edilen deri fazlalığı ve yağ sarkması oluşur. Tüm bu değişiklikler kişinin olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Üst göz kapaklarında ileri derecede sarkıklığı olan kişilerde görme alanı da olumsuz etkilenebilir. Bu sorunların giderilmesinde başvurulan en etkili yöntem göz kapağı estetiği ameliyatıdır.

Bu operasyon tek başına uygulanabileceği gibi diğer ameliyatlar ile de kombine edilebilir. Genellikle 30 yaş üzeri, göz kapaklarında sarkma ve torbalanma meydana gelmiş kişiler bu ameliyat için adaydır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır

Üst göz kapağı estetiği genelde lokal anestezi ile yapılır. Alt göz kapağına da müdahale edilecekse tercihen genel anestezi veya sedasyon (damardan verilen ilaçlarla sakinleştirme) desteği ile yapılır. Ameliyat süresi 1-1,5 saattir.Lokal anestezi ile ameliyat olan hastalar kısa bir dinlenme sonrasında evlerine dönebilirler.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Göz kapaklarındaki deri vücudumuzdaki en ince deri olduğundan ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalma oranı düşüktür. İzler ameliyat sonrasında birkaç ay süreyle belirgin kalabilir, zamanla kırmızı renk azalarak normal ten rengine dönüşür. Üst göz kapaklarımızda kesinin normalde mevcut olan katlanma çizgisine yakın olarak yapılması izin belirgin olmamasını sağlar. Alt kapakta ise ameliyat göz kapağının arkasından yapıldığı için (transkonjonktival) iz kalmaz.

Ameliyat Sonrası Komplikasyonlar

Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik ve morarma olabilir. Nadiren gözlerde kuruluk, yanma hissi, görme bulanıklığı ortaya çıkabilir, gözyaşı artabilir, gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir veya ilk günlerde gözler tam olarak kapatılamayabilir. Bunlar ilk hafta içinde kendiliğinden geçen, beklenen olaylardır. Bu dönemde gözleri rahatlatmak için göz damlaları ve yapay gözyaşı jelleri kullanılmalıdır. Dikişler 5-7 gün sonra alınır.

Ameliyat iyi sonuç verir. Yeniden cerrahi girişim nadiren gerekli olabilir. Kişi 1 hafta sonra işine dönebilir. Kullanıyorsa genelde en geç 1 hafta sonra kontak lenslerini takabilir.

Badem Göz Ameliyatı

Normalde gözün dış kenarı iç kenarından 1-2 milimetre daha yukarıdadır. Bazen gözün dış kenarı aşağıya doğru eğik olabilir, bu da mutsuz, yaşlı ve yorgun bir ifadeye sebep olur. Ayrıca alt göz kapaklarında kırışıklıkları da arttırır.

Badem göz ameliyatıyla (lateral tarsal strip tekniği) bu sorun kalıcı olarak halledilebilir. Alt göz kapağındaki destek kıkırdağı gözün dış kenarında yukarıya doğru asılıp kemik dokuya sabitlenir. Lokal anesteziyle kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. Ameliyatın süresi 30 dakika civarıdır. Ameliyattan 1 hafta sonra hasta eski yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Göz kapağı estetiği ameliyat fiyatları yapılan işleme göre değişmektedir. Yapılacak olan işlem kişiden kişiye göre farklılık göstereceği için fiyatlar da kişiden kişiye göre değişiyor. Örneğin sadece üst göz kapağı için estetik ameliyat yapılacaksa fiyatlar ona göre belirleniyor veya hem üst hem de alt göz kapağına estetik ameliyat yapılacaksa fiyatlar ona göre değişmektedir. Aynı şekilde badem göz ameliyatı fiyatları da yapılacak olan işleme ve kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. En doğru fiyat kontrolden sonra göz kapağınız için yapılacak işlem kesinleştikten sonra belirlenir. Göz estetiği ameliyatı için Ankara merkezli estetik kliniğim ile irtibata geçebilir aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Paylaşmayı Unutmayın!

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü