Meme Ucu Küçültme, Areola Estetiği

 1. Tolga Eryılmaz
 2. Estetik Cerrahi
 3. Meme Ucu Küçültme, Areola Estetiği

Göğüs kadınlar için önemli bir organdır. Memenin estetik görünümünde önemli dokulardan birisi de meme ucudur. Areola dediğimiz bölge yani meme ucu pembe ya da kahverengi renkte, içerisinde 15-20 adet süt kanalı bulunduran bir yapıdır.

Meme ucu ile ilgili çeşitli sorunlar olabilir;

 • Gömük meme ucu (inverted nipple)
 • Meme ucunun iri ve geniş olması
 • Meme ucunun yokluğu

Meme ucunun arkasını kaplayan özel bir kas tabakası vardır. Bu kas tabakasının uyarılması (soğuk, korku, stres, cinsel dürtü vb.) meme ucundaki çıkıntının kasılmasını ve sertleşmesini sağlar. Bu çıkıntı elastik bir yapıya sahiptir. Meme başının etrafında ise hareket sağlayan bağ dokular vardır, dolayısıyla meme başı kasılma ve büyüme yapan erektil bir yapıdır.

Göğüs Ucu Küçültme Areola Estetiği
Meme Ucu Küçültme, Areola Estetiği

Meme Ucu Çıkarma

Meme başı bazı kadınlarda gömük olabilmektedir. Göğüs ucunun altındaki bağ dokularının çekmesine bağlıdır. Cerrahi bir işlemle düzeltilebilir. Bu işlem lokal anestezi veya genel anesteziyle yapılabilir. Ameliyat yaklaşık 45 dakika sürer. Ameliyat sonrasında meme başının gömüklüğü giderilir ve istenilen meme başı formu oluşturulur. Belirgin bir iz kalmaz. Süt kanallarına dokunulmadığı için süt akışı etkilenmez.

Meme Ucu Küçültme

Bazen meme başı (areola) olması gerekenden büyük ve geniş olabilir. Meme başından sünnet benzeri bir işlem ile bir miktar doku çıkartılarak areola küçültme işlemi ile istenilen boyuta getirilebilir. Bu işlem de lokal veya genel anesteziyle yapılabilir. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürer. Belirgin bir iz kalmaz. Meme başının duyusu ve süt akışı etkilenmez.

Meme başı asimetrik de olabilir. Ölçümler yapıldıktan sonra yine kısa bir işlemle eşit ölçüler sağlanır.

Meme Ucu Estetiği

Göğüs ucu küçültme veya meme ucu estetiği fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için Ankara’da bulunan kliniğim ile irtibata geçebilirsiniz.

Paylaşmayı Unutmayın!

7 Yorum. Yeni Yorum

 • Şükran

  Ameliyat için ilgileniyorum maalesef corona yüzünden fiyat bilgisi istiyorum

  Cevapla
  • Merhaba Şükran hanım, Areola estetiği fiyatı hakkında detaylı bilgi için 0532 372 61 79 nolu telefonu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • emine

  areola estetiği memede ufak da olsa dikleşme sağlar mı? ve fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Cevapla
  • Merhaba Emine hanım, meme ucu estetiği ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi için 0532 372 61 79 nolu telefonu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Leyla

  areola estetigi diklestirme saglar mi ve ucreti nedir hocam

  Cevapla
  • Merhaba Leyla hanım, areola estetiği ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi için 0532 372 61 79 nolu telefonu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • […] ile her iki işlemi de yaptırabilirsiniz. Meme Ucu Estetiği hakkında detaylı bilgi için Areola Küçültme yazımı […]

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü