Kalça Büyütme, Popo Kaldırma Estetiği

 1. Tolga Eryılmaz
 2. Estetik Cerrahi
 3. Kalça Büyütme, Popo Kaldırma Estetiği

Dolgun, yüksek, çıkık, yuvarlak hatlara sahip selülitsiz popolar hemen her kadının hayalidir. Maalesef ki Orta Asya kökenli genetiğimizde böyle bir popo yok.

Genetikten sahip olamadığımız, kilo alıp verme ile sarkan ya da yaşlılık ile elastik özelliğini kaybeden kalçalarımıza hangi doğru ameliyatın uygulanacağına doktorunuz ile görüşerek karar verebilirsiniz.

Kalça Büyütme Ameliyat Yöntemleri

Kalça estetiğinde hedeflenen dik ve dolgun bir kalça elde etmek ve bel ile kalça ayrımının belirginleştirilmesidir. Ameliyat planlamasında temel olan hastanın vücudunun bütünü ile uyumlu bir kalça görünümü elde etmektir.

Silikon İmplant ile Popo Büyütme

Kalça büyütme estetiklerinden üçüncüsü silikon implant yöntemidir. Bu yöntem genel anestezi altında yaklaşık 2 saat sürer.  Popoya eklenecek olan implantlar tamamıyla vücutla uyumludur. İmplant kas içine yerleştirildiğinden popoda asimetri oluşturma riski yoktur. İmplantın köşeleri ele gelmez. Vücuda yerleştirildiğinde ne kadarlık bir dolgu oluşturacağı kesindir. Sonuçtaki görünüm düşünüldüğünde diğer yöntemlerden daha risksizdir.

Hastanın vücudunda yeterli miktarda yağ yok ise uygulanması gereken yöntem popo protezidir. Yağ yerine ilk tercih olarak veya liposuction işlemi ile birlikte uygulanabilir. Kullanılan popo protezleri meme büyütmede kullanılan protezlerle aynı yapıdadır. Kalıcılıkları ömür boyudur. Pek çok bilimsel çalışma ile sağlığı olumsuz etkileyecek durumlara yol açmadıkları gösterilmiştir. Bu protezler de yuvarlak veya anatomik olarak iki farklı şekle sahiptir. Kuyruk sokumundan yapılan küçük bir kesi ile girilerek her iki kalçaya da protezler yerleştirilir. Protezler memede olduğu gibi kasın veya kasın üzerindeki zarın (fasya) altında olacak şekilde yerleştirilir. Her iki planda da yerleştirilen protezler gözle veya dokunmayla fark edilmez. Ameliyat sonrasında kalan iz 1 yıl sonrasında hemen hemen fark edilmez hale gelir.

Silikon İmplant Kimlere uygulanabilir?

Bu yöntemde herhangi bir kıstas yoktur. Doktorun kararı önemlidir. Her insanın popo yapısı farklı olduğundan hangi tür kalça büyütme yöntemi seçileceğine doktor ile görüşmek gerekir. Her yöntem herkeste iyi sonuç vermeyebilir.

Silikon İmplant Kalıcı iz bırakır mı?

Silikon implant popo kaldırma yöntemi genel anestezi altında 2 saatlik bir ameliyattır. İşlem yapılırken vücudun doğal kıvrımları ile kesi açılır. İyileşme tamamlandığında kıvrımlar arasında daha az belirli iz oluşsun diye. İzler oldukça belirsiz bir hal alacaktır ama % 100 kaybolmayacaktır.

Silikon İmplant İyileşme süreci nasıl olur?

Ameliyat ve ameliyat sonrası acılı değil ama zahmetli bir süreçtir. Kişinin 2 hafta süreyle işe dönmesi tavsiye edilmez. 1 hafta süreyle sırt üstü yatamaz, popo üstü oturamaz. Ameliyat bölgesinde basınç olmamalıdır. İşlem bittikten sonra enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanılmalıdır. İyileşme tamamlandıktan sonra oturmakta ya da yatmakta herhangi bir sakınca yoktur. Kişi 1 buçuk ay sonra kendini çok zorlamamak şartıyla spor yapabilir.

Neden silikon implant?

İyileşme süreci diğer yöntemlere göre uzundur. Ancak sonuç kesindir. Poponuzda ki büyüme oranını istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Sonuç kalıcıdır. 5 – 8 sene sonra etkisini kaybetmez. İlk gün ki görünümünü korur.

Kalça Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Silikon implant ile kalça büyütme ameliyatı sonrası ilk 2-3 hafta ameliyat bölgesine uzun süreli oturulmamalıdır. Banyo ameliyattan 3 gün sonra yapılabilir. Hastalar genelde 10 gün kadar sonra masa başı işe dönebilir. 3 haftadan sonra ise hafif spor faaliyetleri başlayabilir.

Kalça estetiği ameliyatı olmayı düşünen kişilerin sigara içmiyor olması veya en az 15-20 gün önceden bırakması veya en aza indirmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasında ise en az bir ay sigara içilmemelidir. Sigara yara iyileşmesini bozar, küçük damarları daraltarak ameliyat bölgesindeki kan akımını azaltarak doku beslenmesini bozar, hücre ölümü, yağ dokusunda erime ve akıntı, yara açılması ve enfeksiyona neden olabilir.

Kalça Estetiği Fiyatları

Giyilen bir pantolonu veya elbiseyi doldurmak güzel görünmek her kadının hakkıdır. Ancak mühim olan buna hangi yöntem ile sahip olacağınıza karar vermektir. Bir yöntemde ısrarcı olmamak ve doktorun tavsiyelerine kulak vermek en doğrusudur. Popo kaldırma ve popo dikleştirme fiyatları seçilen işleme göre değişmektedir. Kalça estetiği fiyatları hakkında Ankara merkezli kliniğim ile irtibata geçebilir fiyatlar ve aklınıza takılan diğer sorular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Silikon İmplant Ankara

Siz de silikon implant ankara araması yapıyorsanız veya popo kaldırma estetiği için ankara da bir estetik cerrahi merkezi arıyorsanız kliniğim ile irtibata geçebilirsiniz. Kalça protezleri için en kaliteli malzemeleri kullanıyorum ve ameliyat sonunda istediğiniz kalça görüntüsüne kavuşuyorsunuz.

Paylaşmayı Unutmayın!

9 Yorum. Yeni Yorum

 • Selin Evran

  Merhaba her 3 yöntemin de fiyatlarini alabilir miyim

  Cevapla
  • Merhaba Selin hanım, Kalça Büyütme estetiği fiyatı hakkında detaylı bilgi için 0532 372 61 79 nolu telefonu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • remziye yildirim

  Aquafilling ile popo kaldirma fiyatini ögrene bilirmiyim

  Cevapla
  • Merhaba Remziye hanım, aquafilling ile popo kaldırma fiyatı hakkında detaylı bilgi için 0532 372 61 79 nolu telefonu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Selin Evran

  Popo buyutme ve dikleştirme hakkinda bilgi almak için yaziyorum

  Cevapla
  • Merhaba Selin hanım, popo büyütme ve dikleştirme hakkında detaylı bilgi için 0532 372 61 79 nolu telefonu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 • Gülşah akar

  Kalça protez bilgi be fiyat almak istiyorum

  Cevapla
 • Funda P

  Popo protez icin fiyat bilgisi alabilirmiyim?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü