Gençlik Aşısı ile Yaşlanmanın Etkilerinden Kurtulabilirsiniz

 1. Tolga Eryılmaz
 2. Estetik Cerrahi
 3. Gençlik Aşısı ile Yaşlanmanın Etkilerinden Kurtulabilirsiniz

Gençlik aşısı denilince aklınıza ne geliyor? Bir tedavi yöntemi olarak uygulanan Gençlik aşısı, ne kadar da ismiyle müsemma bir tedavi öyle değil mi? Biyolojik yaşam çerçevesinde her canlı doğar, gelişir ve ölür. Ancak ne yazık ki ilerleyen zaman yaş ile birlikte dış görüntümüzden de bir şeyler alıp gidiyor beraberinde. Üzülerek söylemek isteriz ki, yaşlanırken gençleşmek diye bir şey yok. Deyim var ancak böyle bir gerçek maalesef yok. Bundan dolayı her yaşın tadını çıkarmalı ama görüntümüzle yaşımızı yanıltmalıyız.

Çoğu kadının korkulu rüyası yaşlanmak, ince çizgilerin artık eskisi gibi ince olarak kalmayacağı gerçeği, dilediğimiz kadar gülememek var olan çizgileri daha da belirginleştirmemek için. Peki ya sarkmalar? İşte zamanın insan görünüşü üzerinde yarattığı izleri azaltmak ve bu deformasyonların önüne geçmek, profesyonel ellerin uygulayacağı Gençlik Aşısı ile mümkün.

Gençlik Aşısı Nedir

Kırışıklıkları gidermek için kullanılan kozmetik krem ve benzeri ürünler ne yazık ki ciddi bir tedavi yöntemi olmadığı için harcamış olduğunuz onca parayı ne yazık ki bir nebze bile karşılamayan, boşa harcanan bir zaman olmaktan öteye geçmeyen bir yöntem. Oluşmuş olan çizgilerin önüne kozmetik ürünlerle geçmek imkansız. Tıbbi ve medikal kozmetik yöntemler olmadan ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıkları yok etmez imkansız denecek kadar zor. Uygulanan gençleştirme yöntemlerinin başında Gençlik Aşısı geliyor.

Gençlik Aşısını kısaca tanımlamak gerekirse; içinde cilde esneklik, nem ve parlaklık vermesiyle bilinen hyalüronik asit bulunan bir tedavi yöntemi olup, cilde enjekte edilen hyalüronik asidin cilt yapısında varlığını uzun süre muhafaza etmeyi amaçlamaktadır. Peki nedir hyalüronik asidi bu kadar önemli yapan? Bu asit, bakım ve kozmetik açısından büyük önem taşıyan bir nevi gençlik iksiri. Çoğu insanın korkulu rüyası yaşlanmak ve yaşlanmakla birlikte ciltte meydana gelecek kırışıklıklardır. Ancak gençlik aşısı zamanı tersine çevirip dış faktörlerin de etkisiyle meydana gelen deformasyonların, hyalüronik asit ile önüne geçiyor.  Aynı zamanda eklemleri yumuşatması da ciltteki kırışıklıklar için ciddi anlamda bir savaşçı demek.

Cilt üzerinde bu kadar olumlu etkisi bulunan bir ürünün de günümüzde bu kadar tercih ediliyor olması yadsınamaz. İster yaştan, ister makyaj yada dış etkenlerden. Cilt bir şekilde canlılığını yitirip yorgun düşüyor. Tekrar canlandırmak için çeşitli yöntemler elbette var ancak direkt cildin kendi yapısına uygun gençlik aşısı ile bebek pürüzsüzlüğü ve canlılığını cildinizle buluşturabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır

Gençlik Aşısı, deformasyon hissedilen ve kırışıklıkların kendini ciddi anlamda hissettirdiği tüm bölgelere uygulanabilir. Diğer organların aksine daha farklı bir yaşlanma şekli gözlemlenen cilt, içinde hyalüronik asit bulunduran gençlik aşısı için en gerekli yer. Aşının uygulandığı bölgeler ise;

 • Alın
 • Kaş ortası
 • Göz çevresi
 • Ağız çevresi
 • Dekolte bölgesi
 • Boyun
 • Yüz
 • El üzeri

Gençlik aşısının uygulandığı bölgelere baktığımızda, estetik müdahalelere en fazla ihtiyaç duyan, dış faktörlere en fazla maruz kalan bölgeler olduğunu görüyoruz. Bu kadar göz önünde olan bölgeleri korumak ve güzelliğini sürdürmesini sağlamak elbette çok önemli. Bunun için meydana gelen deformasyonlar daha fazla kendini hissettirmeden size en uygun tedavi yöntemleriyle zamanın önüne geçmeniz mümkün.

Gençlik Aşısı Ankara
Ankara Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısının Sağladığı Etkiler Nelerdir

Çok eski değil 5-6 yıldır dünyada uygulanmaya başlayan gençlik aşısı, Türkiye’de kendini daha yeni göstermekte. Uygulanmaya başlandığı zamandan itibaren medikal kozmetik alanında sıkça tercih edilmeye başlayan yöntem, deyim yerindeyse bebek cildi etkisi yarattığı için kısa süre içinde en çok tercih edilen bir yöntem olarak kendinden söz ettirmeye başladı. İçeriğindeki hyalüronik asidin cilt üzerinde meydana getirdiği olumlu değişikliklerin bilinmesi ve aşının ana bileşeninin bu asit olduğu da düşünürsek yıllarca en çok uygulanan yöntem olarak kullanılmaya devam edeceğe benziyor. Peki önemi bu kadar vurgulanan gençlik aşısının cilt üzerinde daha doğrusu uygulandığı bölgeler üzerindeki etkileri nelerdir?

 • Zaman içinde cildin doğal nemini kaybetmesi ve aşının kaybolan nemi tekrar sağlaması,
 • 25 ila 30’lu yaşlardan sonra varlığını azamiye indiren cilt elastikini tekrar yerine getirmesi,
 • Yaş ve dış faktörlerin etkisiyle parlaklığını yitirmeye başlayan cilde canlılığını tekrar getirmesi,
 • Sivilce izleri olmak üzere, cilt lekelerini büyük oranda yok eder,
 • Yaşlılık ve mimik çizgilerini görünümü azalttığı gibi düzenli kullanımda yeni çizgilerin oluşumunu engeller,
 • Yaşlanmayla birlikte kendini yenilemeyi durduran cildi yeniden onarması,
 • Elastik yapısını kaybeden dokuların meydana getirdiği sarkmaları toparlayarak yüzün yorgun ve asık görünmesini engeller,
 • Kullanılmaya başlandığı 6 aydan sonra cildi büyük ölçüde bebek cildi pürüzsüzlüğüne kavuşturur,
 • Daha dolgun ve gergin bir cilde kavuşmaya yardımcı olur,

Ne yazık ki cildin yaşlanma etkileri makyajla kapatılmaya çalışılır ve cilde en büyük haksızlık bu noktada başlar. Cildin doğal nemini kaybetmesi ve erken yaşlanmasına neden olan en büyük etkenlerden biri ve içeriğindeki kimsayallar ile cildin en büyük düşmanı olan makyaj, cildin dostu değildir. Makyaj elbette tek başına cilde olumsuz etkide bulunmaz. Yine kozmetik sektöründe cildi gençleştirdiğine inanılan bazı ürünlerin tüm cilt tipine uygun olmaması ve bu ürünlerin yanlış kullanılması cilde yarar yerine zarara neden oluyor. Gereksiz ve sonuç vermeyen geçici çözümler yerine, medikal estetik yöntemlerini tercih etmek, hastaları kısa vadede daha çok memnun edecektir. Gençlik aşısının uygulanması medikal çoğu tedavi gibi oldukça kolay ve zahmetsiz. İş hayatında aktif bir şekilde yer alan insanlar için bu artı bir özellik olup, ürünün en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olmasından en büyük etken olarak kendini gösteriyor.

Gençlik Aşısının Fiyatları Nelerdir

Herhangi bir yan etkisi ve içeriğinde ağır kimyasal olmadığından 20’li yaşlardan sonra tüm ihtiyaç hisseden ciltlere uygulanır gençlik aşısı. Kullanılan ürün marka ve miktarına göre ise gençlik aşısının fiyatları değişkenlik gösterir. Bazı aşıların içeriğinde hyalüronik asitten hariç peptit ve vitamin bulunmaktadır. Bunlarda aşı fiyatını etkileyen faktörlerden. Gençlik aşısı için en doğru fiyatlandırma, ön incelemeler ve uygulanacak işlemin kararlaştırılması sonucunda belirlenmesi daha doğru olacaktır.

Gençlik Aşısı Ankara

Gençlik aşısı ülkemizde son yıllarda oldukça yaygın olarak uygulanmakta olan bir tedavi yöntemi. İstanbul başta olmak üzere Ankara’da hastalar bu tedavi yöntemini sıkça tercih etmeye başladı. Şehir hayatının daha yoğun olduğu ve burada yaşayan nüfusa bakıldığında, bazı yeniliklerin bu illerde daha yaygın olması kaçınılmaz. Ankara’ya bakıldığında da şehirleşmenin getirmiş olduğu stres, hareket, yoğunluk insanlar üzerinde de yorgunluk olarak kendini göstermekte. Genç nüfusun da yoğun olduğu düşünüldüğünde ve gençlik aşısının 20’li yaşlardan itibaren kullanmaya uygun olması rağbeti artırmakta.

Henüz ciddi bir deformasyona uğramamış olan genç ciltlerde gençlik aşısı uygulaması 2 seans uygulanması yeterli. Orta yaşlı ciltlerde 2 ila 3 seans, yaşlanmış ve deforme olmuş ciltlerde ise 3 ila 5 seans arasında uygulama sıklığı değişmektedir. Seanslar sonlanıp işlemler tamamlandığında, uygulama yapılan ciltlerde gözle görülür fark hissedilmeye başlanır. Bu da uygulamanın beklenilen sonucu verdiğini gösteren en önemli ispattır.

Gençlik aşısının faydalarından yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için Ankara’da bulunan kliniğim ile irtibata geçebilirsiniz. Gençlik aşısı fiyatları ve detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Makale Güncellenme Tarihi : Ocak 2021

Paylaşmayı Unutmayın!

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Hatice AKDAĞ

  44 yaşındayım cildimdeki lekelenme ve kırışıklıklar için gençlik aşısı yaptırmak istiyorum. Fiyatı ne kadar acaba bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevapla
  • Merhaba Hatice hanım, gençlik aşısı fiyatları ve detaylar hakkında bilgi için 0532 372 61 79 numaralı telefondan kliniğim ile irtibata geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü