Endopeel Uygulaması Nedir, Hangi Bölgelere Uygulanır

Endopeel Uygulaması Ankara

Endopeel Uygulaması Nedir?

Endopeel uygulaması, hem yüz hem de vücut liftingini sağlamak için kullanılan medikal bir tekniktir. Bu tekniğin etken maddesi Karbolik asit ve yağ asitleridir, uygulama derinin altına nüfus ederek kas lifleri arasında boşluklar oluşturur ve hızlı bir kas kütlesi liftingi yapar.

Uygulandığında hemen etkisini gösterir ve etkisi 6-8 ay kadar sürer, herhangi bir mimik kaybına yol açmaz. Ciltte kalıcı bir etki meydana getirmediği için de uygulamanın etkisi tamamen geçtikten sonra uygulanan bölge eski haline dönmektedir. Etkisi kaybolan bölgeye yeniden endopeel uygulaması yaptırmak herhangi bir problem oluşturmaz.

Uygulanan bölgeye ameliyat gerektirmeden kimyasal bir yöntem kullanılarak progresif medikal lifting gerçekleştirilir, içine enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırarak daha sıkı ve canlı bir görünüm oluşturur. Uygulandığı bölgedeki sarkmaları azaltarak hacimsel sıkılaşma sağlar. Daha gergin, genç, sağlıklı bir cilt görünümü ve dokusu kazandırdığı gibi, bölgedeki kırışıklıkları da yok eder.

Uygulamanın büyük avantajlarından biri, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan 30 dakikadan kısa bir sürede gerçekleştirilmesidir. Medikal estetisyenler, plastik cerrahlar, kozmetik cerrahlar ve dermatologlar için bu yeni yöntem botoksa alternatif olarak kabul edilmektedir.

Ağrısız ve acısız bir şekilde uygulanan kimyasal lifting tekniği, cerrahi yüz liftinglerinin de daha uzun ömürlü olmasına yardım eder.

İlginizi Çekebilir

Endopeel Hangi Bölgelere Uygulanır?

Baş ve Boyun Bölgesinde;

Yüz

Hücre yenilenmesinin azalması ile eski diriliğini kaybeden cilt sarkar ve gevşer. Yüze Karbolik asit ile uygulanan bu yöntem, bölgedeki ana kas gruplarını çalıştırarak çok kısa bir sürede cildin sıkılaşmasını sağlar.

-Boyun

Endopeel uygulaması gerdan bölgesindeki sarkmış, gevşemiş haldeki platisma bantlarının hızlı ve etkin bir şekilde toparlanması için de kullanılır.

-Alın

Sürekli çatılan kaşlar ve yapılan mimiklerden etkilenen alın bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar için uygulanan endopeel uygulaması bölgedeki kırışıklıkların giderilmesini sağlarken eski gerginliğine de kavuşmasına yardımcı olur. Botoks uygulamasının aksine kaşların çatılabilmesini, yüz ifade ve mimiklerinin korunmasını sağlar. Uygulanan Karbolik asit hiçbir noktada paralize yol açmaz.

-Kaz ayaklarının giderilmesi

Çevresel ve genetik faktörlerin sebep olduğu göz çevresinde oluşan minik çizgilere kaz ayağı denir. Oluşan bu çizgiler, yüz ifadesinin yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olduğu için estetiğe önem veren herkes bu çizgilerin yok olmasını ister. Endopeel uygulaması, ameliyat gerektirmeden bu bölgedeki çizgilerin yok olmasını ve eski sağlıklı görünümüne ulaşmasını sağlar.

-Ağız çevresi kırışıklıklarının giderilmesi

Gülmek, mimik yapmak ve yine çevresel – genetik faktörlerin yol açtığı ağız çevresinde oluşan kırışıklıklar endopeel uygulamasının sıklaştırıcı etkisi ile yok olarak bölgenin genç bir görünüm ve cilt dokusuna kavuşmasına yardımcı olur.

-Üst Dudak

Dudak üzerindeki hücre yenilenmesinin azalması ile oluşan buruşma kötü bir görüntüye yol açar. Dudak bölgesindeki mimiklerin ve ifadelerin değişmesine sebep olan bu görüntü, endopeel uygulaması ile giderilir ve bölgenin sıklaşmasını sağlayarak bölgeyi sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

-Burun

Burun ucu liftingi, burun ucundaki kaslarla birlikte endopeel tekniği kullanılarak burnun kaldırılmasıdır. Bu işlemde burun ucuna çok fazla dokunulmaz ve yapay bir görünüme sebep olacak kadar büyük bir değişime sebep olmaz. Burnun her zaman kaslar ile etkileşim içinde olan genişliğin azalmasını ve hafifçe kalkmasını sağlar.

-Çene

Yaş, genetik faktörler ve dış etkenlere bağlı oluşan çene bölgesindeki sarkma ve çökmeler endopeel uygulaması ile giderilir. Uygulandığı bölgeye içten dışa yaptığı peeling sayesinde, cildin gerilmesini, dirileşmesini ve çene bölgesinin keskinleşmesini sağlar. Aşağı sarkmış, yaşlı ve yorgun bir görünme sebep olan çene bölgesindeki değişim, tüm yüzü gençleştirerek sağlıklı bir ifadeye kavuşturur.

-Mandibular (Çene kontürünün belirginleştirilmesi)

Genetik yapı gereği ve yaşın ilerlemesi ile yüz ve boyun arasındaki ayrım eski keskinliğini kaybedebilir. Endopeel uygulaması ile mandibular (çene) kontürünü tekrar belirginleştirmek mümkündür. Keskin bir ayrıma sebep olan sonuç bölgeyi oldukça estetik bir görünüme kavuşturur. 

Vücutta uygulandığı bölgeler;

-Gluteal Lifting (Kalça kaldırma)

Bu işlem kalça bölgesinde dışbükeylik elde etmek için, kalça alt yağların yukarı kaldırılmasıyla uygulanan bir endopeel uygulamasındır. Bölgeye uygulanan tekniğin sonrasında, kalça bölgesindeki genişlik azalır ve cilt kalitesi artar. Kalçadaki değişim ilk 30 dakika sonra ortaya çıkar ve 3 saat içinde en iyi halini alarak daha genç ve gergin bir görünüme ulaşır.

-Selülitlerin giderilmesi

Selülit, derinin altında oluşan bir tür dolaşım bozukluğudur. Genellikle kol, bacak ve kalça bölgelerinde biriken yağ ceplerinin bağ dokusuna itilmesiyle meydana gelir, düzensiz bir biçimde biriken yağlar bölgenin portakal kabuğuna benzemesine sebep olur.

Selülit gidermek için uygulanan endopeel tekniği, bölgedeki enjeksiyon yapılan kasta hızlıca oluşan boyut değişikliklerine bağlı cilt sıkılaşmasını sağlar. Cilt ütülenmiş yani peeling yapılmış gibi görünür. Aynı zamanda vücutta oluşan çatlakların giderilmesinde de kullanılan endopeel tekniği, hızlı bir sonuca ulaştırarak istenilen gergin ve sağlıklı cilt yapısına kavuşturur.

-Umbilikal Lifting

Karın bölgesinde kilo alıp vermekten deri sarkmaları, gevşemeleri oluşur. Eğer sarkmış deri çok fazla değilse, bölgeye endopeel tekniği uygulanarak sarkmış deri kaldırılabilir ve bölge gerdirilebilir.

-Dekolte Liftingi

Kilo alıp vermek, emzirmek, genetik faktörler ve buna benzeyen birçok sebeple göğüs bölgesinde oluşan deformasyon, bölgenin yaşlı ve bakımsız görünmesine sebep olur. Dekolte bölgesine uygulanan endopeel tekniği, bölgenin dirileşmesini, gerilmesini ve gençleşmesini sağlar.

-El Liftingi

Eller, maruz kaldığı tüm dış etkenler ve genetik faktörlerin etkisi ile buruşur, kırışır ve çok çabuk yaşlanır. Deride oluşan kırışıklık ve sarkmalar estetik olmayan bir görüntü sunar. Endopeel uygulaması ile deride oluşan sarkmalar, kırışıklıklar giderilir ve eller gençleştirilir. Yüksek oranda gerginlik ve nem uygulaması yapan endopeel tekniği sayesinde daha parlak, genç ve sağlıklı bir görüntü kazanılmış olur.

-Bacak Gerdirme

Fazla kilo verme, hamilelik döneminde vücudun uğradığı deformasyon ve yaşın ilerlemesi ile bacaklarda çeşitli deri sarkmaları ve gevşemeler görülebilir. Bu esneme sebebi ile bacakların eski görünümüne kavuşmasını sağlamak deriye uygulanacak bazı tekniklerle mümkündür. Endopeel tekniği yaptığı peeling etkisi ile, bacakta oluşan deri gevşemelerini sıklaştırarak cildin daha diri ve gergin olmasını sağlar. Acısız ve ameliyatsız uygulanan bu teknik, tüm herkesin başvurmak isteyeceği kadar kolaydır ve hızlı bir sonuca ulaştırır.

İlginizi Çekebilir

Endopeel tekniğinin uygulandığı tüm bölgelere temel etkileri;

Uygulanan bölgedeki kas kütlesinde yukarı lift etkisi yaratan çekilme ile bölgenin gerginleşmesini sağlar. Herhangi bir skar oluşturmadan yapılan kimyasal enjeksiyon, ciltte hacimsel bir sıkılaşmaya sebep olur. Cilde derinlemesine nüfuz eden uygulama, derinden gelen yenilenme ve temizlenmeyi gözle görülür bir etki ile sunar. Uygulama sonrasında cilt kalitesinde iyileşme olur. Gözenekler sıkılaşır, peeling etkisi ile cilt gerilir, gençleşir, parlar ve cildin nem oranı yükselir. Uygulama sonrasında hızlı bir şekilde belirgin sonuçların alınması sağlanır. Kaslardaki değişiklikler hemen hemen tamamen eski haline geri döner.

Endopeel Fiyatları

Endopeel uygulaması fiyatları, uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzemenin miktarı, uygulanan bölgenin hacmi gibi çeşitli faktörler fiyat politikasını etkilemektedir. Ankara’da endopeel uygulamasını yaptırmayı düşündüğünüz bölge için bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü